Hotelowy zamek elektroniczny bluetooth JC4031-BT

Oferowane przez nas zamki hotelowe BT to najnowocześniejszy zamek stosujący metodę otwierania przy wykorzystaniu technologii Bluetooth.

Wiele lat temu gdy powstały pierwsze elektroniczne zamki hotelowe ich funkcjonowanie oparte było na kluczu w postaci karty magnetycznej. Karty takie były narażone na rozmagnesowanie przez różnego rodzaju bramki czy nawet wszechobecne telefony komórkowe. Zamki magnetyczne zostały zastąpione zamkami chipowymi gdzie klucz-karta posiadał zewnętrzny chip ( taki jak obecnie posiadają karty bankowe ). Otworzenie zamka wymagało wsunięcie i wysunięcie karty do specjalnego gniazda. Karta musiała być włożona odpowiednią stroną. System ten – pomijając już fakt częstych uszkodzeń mechanicznych styczników był niewygodny dla korzystających. Powstały zamki na karty zbliżeniowe. Klucz karta takiego typu musi być jedynie zbliżona do zamka aby umożliwić jego otwarcie. Obecnie jest to najpopularniejszy system zamków hotelowych. W 2017 roku pojawił się oferowany przez firmę BH-Wandex nowy system zamków hotelowych. Nie wymaga on zakupu kosztownego programatora kart, nie wymaga dokupywania samych kart, które są często uszkadzane lub wynoszone przez gości po wymeldowaniu. System ten jest oparty na kodzie przesyłanym sygnałem bluetooth wysyłanym z telefonu komórkowego gościa. Kod taki może klient pobrać zdalnie na aplikację w swoim telefonie. To ten kod powoduje że otwarcie zamka wymaga jedynie zbliżenia się do zamka swoich drzwi. Zamek taki można stosować w hotelach ale niespotykane dotąd zastosowanie znalazł w wynajmowaniu apartamentów gdzie po opłaceniu pobytu właściciel zdalnie wysyła klientowi kod z dostępem tylko w określonym czasie.

Jest to system działający w trybie off-line, dlatego też nie jest potrzebne prowadzenie przewodów do każdego z zamków. W zamku znajdują się baterie o trwałości ponad 12 miesięcy, które zaleca się wymieniać co rok podczas okresowej konserwacji urządzeń.

Właściciel lub obsługa ( techniczno sprzątająca ) posiadając własny kod lub kartę zbliżeniową może dostać się do obiektu w każdej chwili.

Zalety systemu:

Niewątpliwą zaletą tego rozwiązania jest to że właściciel, który posiada apartamenty w innych niż mieszka miastach nie musi spotykać się z gościem. Rola właściciela apartamentu ogranicza się w tym przypadku jedynie do sprawdzenia czy gość zapłacił za pobyt oraz do wysłania mu pocztą internetową link do aplikacji oraz hasło. To hasło właśnie umożliwi wejście do wynajętego apartamentu jedynie w określonym przedziale czasu. Gdy gość opuści pokój właściciel dzwoni do sprzątaczki, która własnym kodem lub kartą wchodzi do apartamentu aby go posprzątać.

Zamek może też działać na tradycyjnych kartach zbliżeniowych. Posiada gwarancję 36 miesiąc. Prowadzimy serwis zamków.

Podstawowe funkcje:

Wymiary szyldów Wysokość 280mm X szerokość 75mmx grubość 22mm
Przeznaczenie Apartamenty, Hotele, Pensjonaty,
Materiał Stal 304 (grubość 2 mm)
Wkładka Wpuszczana mortis
Typ karty Mifare 1k (S50)
Zasilanie 4 baterie alkaliczne AA trwałość 12- 18 miesięcy
Warunki pracy Wilgotność 20% – 90% RH Temperatura -20 +50 °C
Rejestracja zdarzeń 250 rekordów w zamku. 210 można pobrać i odczytać
Grubość drzwi (zakres) 32 – 55 mm
Możliwe kolory Srebrny, Złoty (PVD)
Certyfikaty CE, FCC, ANSI/BHMA A156UL, Fidelio / OPERA
Kluczowe funkcje Wodoodporny, unikalny projekt, wysoka czułość ( zbliżenie na 3 cm, szybka reakcja (sekunda), system offline
Waga 3,8 kg
Comments are closed.