Elektroniczne Zamki Hotelowe

Firma BH-Wandex  jest Autoryzowanym dystrybutorem elektronicznych zamków hotelowych Orbita.
Posiadamy własny przeszkolony serwis oraz ogromne doświadczenie w zakresie oferowanych przez nas produktów.
Bardzo często naprawiamy również zamki hotelowe innych producentów.

JC4031

Nowoczesny zamek JC4031. Występuje w odmianach z Bluetooth i bez.
Instalacja polega na wstawieniu zamka wpuszczanego do drzwi w których producent wykonał specjalne otworowanie.

JC3220

Zamek hotelowy JC3220.
Wyróżnia się kształtem od pozostałych.
Szczególnie znajduje zainteresowanie w rejonach górskich.

JC3010

Zamek hotelowy JC 3010
Model ten był w ubiegłych latach bardzo popularny.
Występuje w kolorze srebrnym oraz złotym

JC3060-S

Zamek hotelowy JC 3060-S
Model ostatnio bardzo popularny.
Wymaga wstawienia do drzwi standardowego zamka wpuszczanego 72 mm.

JC4032

Zamek hotelowy JC 4032
Nowy wzór dzielonego zamka hotelowego.
Do zamka dodano również czytelny wyświetlacz.

JC3060 MFC

Zamek Hotelowy JC3060 MFC jest zamkiem najbardziej popularnym i obecnie najczęściej kupowanym zarówno do nowych jak i do istniejących drzwi w hotelu.
Jego prosta instalacja polegająca na wywierceniu otworów montażowych i skręceniu w całość wraz z istniejącym zamkiem wpuszczanym 72 mm musi zostać praktycznie zakończone jedynie programowaniem zamka hotelowego.

Jak to działa?

Zamki elektroniczne współpracują z programem hotelowym. Dzięki wykorzystaniu modułu hotelowych zamków elektronicznych oraz specjalnego czytnika kart elektronicznych podłączonego do komputera, podczas meldunku tworzymy automatycznie karty dostępowe dla gościa. Gość ma dostęp tylko i wyłącznie do swojego pokoju i tylko podczas swojego meldunku czyli na ściśle określony czas. W przypadku konieczności dorobienia dodatkowej karty dostępowej, operacja ta wymaga jedynie wciśnięcia jednego przycisku w programie. Przy wymeldowywaniu gości, odbieramy od nich karty.
System hotelowy pozwala zaprogramować karty dla gości, oraz obsługi sprzątającej (na konkretne piętro lub sektor).
Istnieje także możliwość zaprogramowania karty awaryjnej, która otwiera wszystkie pokoje (dla Policji, właściciela obiektu).
Zamki można zamontować także na drzwiach pokoi socjalnych, dzięki czemu dostęp np. na recepcję czy do biura będą miały tylko upoważnione osoby.
Karty otwierające poszczególne pokoje mogą również otwierać tzw strefy wspólne czyli korytarze czy inne przejście komunikacyjne.
System kontroli dostępu oparty o zamki JC3060MFC jest integrowalny z czytnikami: w windach, na parkingach, na basenie, na siłowniach, itp.
Karty zbliżeniowe wykorzystywane w zamkach na kartę pozwalają uruchomić wyłącznik prądu w pokoju. Pozwala to zmniejszyć rachunki za prąd.
Hotelowe zamki elektroniczne JC3060MFC są stosowane wszędzie tam gdzie najlepszym rozwiązaniem będzie system jednej karty.

Cechy techniczne

Napięcie pracy: 6V (4 baterie AAA );Statyczny pobór mocy: poniżej 180uA,

Dynamiczne zużycie energii: mniej niż 250mA,
Żywotność baterii: normalna praca ciągła ponad rok,
Powiadomienie o niskim napięciu w zamku (sygnał świetlny i dźwiękowy),nie blokuje możliwości używania zamka,
Otwarcie zamka:poprzez przyłożenia uprawnionej karty zbliżeniowej,
Wbudowany rejestr zdarzeń (do 240 rekordów)
Certyfikat EI30
Mechaniczny klucz do awaryjnego otwarcia zamka,

 

3060nd4-2

Oferowane przez nas zamki hotelowe BT to najnowocześniejszy zamek stosujący metodę otwierania przy wykorzystaniu technologii Bluetooth.

Wiele lat temu gdy powstały pierwsze elektroniczne zamki hotelowe ich funkcjonowanie oparte było na kluczu w postaci karty magnetycznej. Karty takie były narażone na rozmagnesowanie przez różnego rodzaju bramki czy nawet wszechobecne telefony komórkowe. Zamki magnetyczne zostały zastąpione zamkami chipowymi gdzie klucz-karta posiadał zewnętrzny chip ( taki jak obecnie posiadają karty bankowe ). Otworzenie zamka wymagało wsunięcie i wysunięcie karty do specjalnego gniazda. Karta musiała być włożona odpowiednią stroną. System ten – pomijając już fakt częstych uszkodzeń mechanicznych styczników był niewygodny dla korzystających. Powstały zamki na karty zbliżeniowe. Klucz karta takiego typu musi być jedynie zbliżona do zamka aby umożliwić jego otwarcie. Obecnie jest to najpopularniejszy system zamków hotelowych. W 2017 roku pojawił się oferowany przez firmę BH-Wandex nowy system zamków hotelowych. Nie wymaga on zakupu kosztownego programatora kart, nie wymaga dokupywania samych kart, które są często uszkadzane lub wynoszone przez gości po wymeldowaniu. System ten jest oparty na kodzie przesyłanym sygnałem bluetooth wysyłanym z telefonu komórkowego gościa. Kod taki może klient pobrać zdalnie na aplikację w swoim telefonie. To ten kod powoduje że otwarcie zamka wymaga jedynie zbliżenia się do zamka swoich drzwi. Zamek taki można stosować w hotelach ale niespotykane dotąd zastosowanie znalazł w wynajmowaniu apartamentów gdzie po opłaceniu pobytu właściciel zdalnie wysyła klientowi kod z dostępem tylko w określonym czasie.
Jest to system działający w trybie off-line, dlatego też nie jest potrzebne prowadzenie przewodów do każdego z zamków. W zamku znajdują się baterie o trwałości ponad 12 miesięcy, które zaleca się wymieniać co rok podczas okresowej konserwacji urządzeń.
Właściciel lub obsługa ( techniczno sprzątająca ) posiadając własny kod lub kartę zbliżeniową może dostać się do obiektu w każdej chwili.
Zalety systemu:
Niewątpliwą zaletą tego rozwiązania jest to że właściciel, który posiada apartamenty w innych niż mieszka miastach nie musi spotykać się z gościem. Rola właściciela apartamentu ogranicza się w tym przypadku jedynie do sprawdzenia czy gość zapłacił za pobyt oraz do wysłania mu pocztą internetową link do aplikacji oraz hasło. To hasło właśnie umożliwi wejście do wynajętego apartamentu jedynie w określonym przedziale czasu. Gdy gość opuści pokój właściciel dzwoni do sprzątaczki, która własnym kodem lub kartą wchodzi do apartamentu aby go posprzątać.
Zamek może też działać na tradycyjnych kartach zbliżeniowych. Posiada gwarancję 36 miesiąc. Prowadzimy serwis zamków.
Zamek Hotelowy na kod QR
Zamek jest otwierany przez zeskanowany kod QR umieszczony na kartce papieru, karcie plastikowej itp.
Kod QR może byś zeskanowany przez zamek z aparatu telefonicznego.
Cechy produktu:
– czyta kody QR z nadrukowanej kartki lub telefonu,
– zasilanie 4 baterie AA,
– klucz mechaniczny,
– zamek rejestruje 800 zdarzeń,
– informuje o niski poziomie baterii,
– luźna klamka
Zamek na kod QR zawiera:
– szyld front/tył,
– wkładkę,
– cylinder,
– 2 klucze,
– koszyczek na baterie,
Nie zawiera baterii oraz kart.
 System QR jest wręcz idealny do zastosowania w wynajęciach apartamentów.
Zasada funkcjonowania jest następująca.
Klient zamawia i opłaca rezerwację. Oczywiście robi to przez internet.
Właściciel obiektu po otrzymaniu pieniędzy na swoje konto uruchamia aplikację w swoim komputerze i tworzy kod QR dzięki któremu Klient będzie mógł dostać się do apartamentu.
Tworząc ten kod Właściciel musi wpisać w programie od której godziny i od którego dnia kod jest ważny. Musi również wpisać godzinę i datę unieważnienia kodu.
Tak stworzony kod może zostać drogą elektroniczną ( mail lub MMS ) wysłany Klientowi nawet długo przed zarezerwowanym czasem.
Klient przyjeżdża i w chodzi do apartamentu używając swój indywidualny kod QR.
Właściciel lub obsługa ( techniczno sprzątająca ) posiadając własny kod może dostać się do obiektu w każdej chwili.
Zalety systemu:
brak konieczności spotykania się z Klientem
pełna mobilność
Wady systemu:
przerobienie drzwi do zamka wpuszczanego – przy zastosowaniu zamka elektronicznego
Możliwe systemy:
W celu zabezpieczenia drzwi apartamentu można zastosować jedną z dwóch metod:
-Wstawianie w drzwi specjalnego zamka wpuszczanego oraz elektronicznych szyldów które zostały przedstawione na poniższym zdjęciu. Z uwagi na konieczność dostosowania wielkości gniazda zamka w drzwiach należy tę pracę zlecić stolarzowi lub producentowi drzwi.
-Zastosowanie zewnętrznego czytnika kodu QR który jest połączony z elektrozaczepem lub elektromagnesem. Czytnik musi być zasilany zewnętrznym napięciem. Odczytanie właściwego kodu QR zwalnia elektrozaczep.